DOGOUŠ.cz - Desiré

Výcvikový víkend se zaměřením na obrany v Josefově 29. - 31. 5. 2009

aneb i německé dogy cvičí a umí ?kousat? a jak jsme cvičili pod vedením Jožky Kudrny a figuranta Romana Brostíka. ;)

Německá doga představuje bezesporu nádherné a ušlechtilé plemeno, které v sobě spojuje sílu s elegancí a harmonií. Doga je obr s něžným srdcem, který vyniká především svou milou a dobráckou povahou. V minulosti bývali i tito psi zařazováni do skupiny tzv. pracovních plemen stejně jako například německý ovčák, dobrman nebo rotvajler. I když to tak na první pohled díky jejich velikosti a zdánlivé neohrabanosti nemusí vypadat, i s německou dogou se dá dobře cvičit a dosahovat menších či větších úspěchů ve výcviku.

vycvik

Takhle probíhal výcvik v Josefově. :)

vycvik2

Tady lehni a nácvik speciálních cviků v kruhu. :)

acko-obrany-josefov

Tady Dizzinka na Áčku. ;)

Většina majitelů, kteří se svými psi cvičí, cvičí z určitého důvodu. Výcvik může bavit psovoda, nebo psa a nejlépe aby to bavilo oba. Někdo cvičí, aby měl poslušného a zvládnutého psa, což při doží velikosti a síle je určitě jen a jen chvályhodné a někdo pomýšlí i na cíle nejvyšší jako jsou prestižní závody a nejtěžší výcvikové zkoušky. Každý dogař, který se svou dogou cvičí určitě potvrdí, jak jejich spolupráce při výcviku prohlubuje vzájemné pouto a přátelství. A co víc, každého majitele či chovatele, který se takto prezentuje, a výcviku se věnuje, je určitě třeba si vážit! Vždyť jaká je lepší vizitka pro páníčka, psa, ale i chovatele než právě lehce ovladatelný, poslušný a vyrovnaný pes, na jehož práci je radost se dívat. A jak je psáno na stěně klubovny kynologického klubu Josefov, vždyť který služebník má svého pána tak rád jako pes?

dizzy-obrany-josefov

Desiré na obranách. :)

zuzana-stachova-desire-silva-tarok

Zúzi Štachová (čili já) a Desiré Silva Tarok (čili Dizzča) na obranách :)

agniezska-rozmus-spike

Agnieszka Rozmus a Spike. ;)

Tento víkend se právě zde, v kynologickém areálu u Hodonína, pod vedením zkušeného výcvikáře Jožky Kudrny, konal výcvikový víkend zaměřený na obrany. Kynologický klub v Josefově byl založený v roce 1990 Jožkou Kudrnou a již od počátku se počítalo s výcvikovým areálem, kde budou všechny dogy z blízkého i vzdáleného okolí vítány, kde budou v přátelské atmosféře cvičit a učit se základním i pokročilejším cvikům a také jak dobře zvládnout svůj čtyřnohý kolos.

josef-kudrna-paris-berta-dog

Jožka Kudrna a Paris Berta Dog

eva-dubsikova-chieeta-z-josefovskych-bud

Evča Dubšíková a Chieeta z Josefovských bud ;)

frantisek-joura-kasper-z-josefovskych-bud

František Joura a Kasper z Josefovských bud :)

Obrany tohoto víkendu byly svěřeny pod taktovku ostřílenému figurantovi Romanu Brostíkovi, který začínající psovody a jejich psy postupně seznamoval s podstatou obranářských prací a u ostřílených obranářů pokračoval prohloubením již dosažených znalostí a osvěžením zákusů na peška nebo rukáv. Zúčastnilo se dvanáct dog a jejich psovodů a ať už se jednalo o psy s průkazem původu nebo bez něj, všichni dali do svého výkonu maximum a rozhodně neudělali dogám žádnou ostudu. Celý víkend se nesl v přátelské a pohodové atmosféře. Diskutovalo se o výcviku, zkušení psovodi udíleli užitečné rady nejen ohledně nácviku obran, vyprávělo se při opékání špekáčků a výborném víně Jožky Kudrny a i přes menší nepřízeň počasí, odjížděli všichni účastníci spokojení a plní dojmů a krásných zážitků.

vendula-takacova-christie-agata-z-josefovskych-bud

Vendula Takáčová a Christie Agáta z Josefovských bud :)

josef-prikazsky-argo

Jožka Příkazský a Argo :)

vendula-takacova-christie-agata-z-josefovskych-bud

Vendula Takáčová a Christie Agáta z Josefovských bud :)

Závěrem bychom rádi poděkovali všem za úžasně strávený víkend, skvělému výcvikáři Jožkovi Kudrnovi a jeho ženě Anežce za výborné pohoštění, dobrou náladu a pohodu, figurantovi Romanu Brostíkovi za pěkně vedený nácvik obran a cenné rady zejména začínajícím psovodům a samozřejmě i všem ostatním za vytvoření super nálady během výcviku i po něm. A za fotky patří dík i všem fotografům, jejichž fotky zde vidíte. Více fotek zde a zde.

Věříme, že se v hojném počtu opět všichni setkáme, ať už na další dogařské akci nebo na blížícím se výcvikovém táboře, kde jinde, než v Josefově!

leopold-dostal-gucci-bonoda

Leo Dostál a Gucci Bonoda :)

alena-capkova-bentley-catley-ranch

Alča Čapková a Bentley Catley Ranch :)

Výcviku zdar a dogám zvlášť!
Je to trochu neobvykle napsaný článek, ale psala jsem ho tak, aby se mohl reprezentovat na klubových stránkách a už se mi nechce vymejšlet nic novýho, tož tak. ;)

««« Předchozí text: Ve výběhu na Lesné s Denym Následující text: MVP Nitra 7. 6. 2009 »»»

Zúzi | 31. 5. 2009 Ne 23.03 | Výcvik | trvalý odkaz | tisk | 521x