DOGOUŠ.cz - Desiré

Letní výcvikový tábor pro německé dogy Josefov 3. - 12. 7. 2009

Jak jsme byli s Dizzinkou na našem druhém táboře v Josefově u Hodonína pod vedením super výcvikáře Jožky Kudrny. ;)

Letos jsem s Dizzčou dorazila v pátek odpoledne sama, protože Ondra měl pracovní sobotu a nedostal dovolenou, takže byl jen na první prodloužený a na závěrečný víkend. ;) S Luďou jsme zdárně postavili stan (moc díky! ;) ) a večer se příjemně protáhl v družném hovoru. :)

Každé ráno jsme chodili v 6 hodin na stopy, což Dizzince docela jde, jen kdyby ty pamlsky tolik neobalovali mravenci, které nemá ráda. ;) Potom následoval ranní výcvik a pak klid pro hafany a výborný domácí oběd pro páníky v místní hospůdce. :) Odpoledne, někdy až k večeru, podle teploty se ještě cvičilo a dělaly se i obrany se skvělým figurantem Jardou Hyjánkem. ;)

První den se Dizzinka pěkně rozparádila a já jsem se při obranách válela aspoň 3× na zemi, takže jsme se na druhý den vypravili zakoupit kopačky. A může jedině doporučit, ani jsem se pak nehla. :-D

dizzy-obrany-lvtjosefov2009

Dizzinka na obranách na LVT Josefov 2009. :-D

Výcvik byl rozdělen do tří skupin ? štěňátka, mezitřída (pokročilí psi, kteří nechtěli jít na zkoušky) a zkouškoví. Štěňátka vedla skvělá Evča Dubšíková a zkušený Emil Peitz, mezitřídu a zkouškové měl pod záštitou výborný Jožka Kudrna. ;) Stopaře si vzal na starost milý Jožka Příkaský a na štěňátka u stop dohlížel Jožka Kudrna. ;)

My jsme zjistili, že Dizzince týdenní dril nejspíš nevyhovuje (i když jako štěňátku jí to nevadilo), protože po neděli začala stávkovat a nechtěla cvičit (neplatilo na ni nic), takže jsem se ani moc nedivila, že na pátečních zkouškách (pokoušely jsme se o ZZO) sice šlapala skvěle, ale přivolávala jsem na 3× a při předsednutí mi dala packu na břicho (což už jsem věděla, že to neklapne) a při odložení za pochodu vleže si sice nádherně lehla, ale když jsem k ní přišla, tak se úskokem do boku rozjařila a začala si jásavě pobíhat po place s vodítkem v hubě, takže jsem naznala, že to nepůjde a nemá to cenu lámat přes koleno a zkoušku jsme ukončily.

Jinak ve chvílích volna se někteří byli podívat po místních vinných sklípcích, do krásné hodonínské ZOO, vyškovského ZOOparku a dinoparku a v případě zájmu byla v plánu i noční prohlídka zámku Milotice. ;) My s Leňulí a Kerčou jsme využili super koupání v Moravské Nové Vsi.
Odtud historka s uzlem, na který jsme Dizzču lákaly do vody, aby plavala, což se nám docela povedlo (ale na klacek) a Dizzinka opravdu kousek plavala, z čehož máme velikou radost!!! :) Pak jsme odešly a uzel jsem tam zapomněla. Když jsem si po pár desítkách metrech uvědomila, že jsem ho tam nechala a šla zpátky, uzel tam už nebyl. S námi se tam koupal hlouček dětí a slunily se nějaké slečny. Tak se ptám slečen, jestli neviděly ten uzel. Prý ho ty děti hodily do vody? Tak super, děcka nejdřív zapírala, pak se mě snažila přesvědčit, že ho má ?ta paní, co šla se mnou? (čili Lenka), ale nakonec jim nic nezbylo (byla jsem neoblomná a asi přesvědčivě nasraná :-D) a uzel se jala hledat. Nakonec ho jedna holčička našla, ale už jsem se viděla bez uzlu? :(

dizzy-pole-lvtjosefov2009

Dizzinka s Argentíkem blbnou :)

Také jsme chodili na procházky mezi poli a odtud máme taky jednu vtipnou historku.
Šli jsme s Leňulí a Kerčou vyfotit nějaké pěkné fotky jejich řádění v žitném poli. Tak jsem se jala běhat po poli, aby hafani běhali za mnou a měly jsme pěkné fotky, dokonce jsem i zalehla, aby mě hledali. :-D Něco jsme pofotily a obrátily jsme se směrem k táboru. Jak tak jdeme, tak jsem sáhla do kapsy a ejhle: Nemám klíčky od auta!!!? 8-O :-? Co teď? No, tak jsme se vrátily k místu, kde jsme blbnuli, že mi asi musely vypadnout při tom běhání v poli. Léňa se bála nejhoršího, že už je nenajdem, já jsem věřila, protože jsem je najít musela. :-D Tak jsem se vydala zpět po stopách v obilí, tak bloudím po poli, Dizzča mi vytváří nové stopy, jak šla se mnou? A najednou se vynoří uválený plácek, kde jsem zalehla, aby mě psi neviděli a uprostřed si hoví klíčky od auta! :-D Takže to dobře dopadlo a měla jsem víc štěstí než rozumu. :-D ;)

V pátek odpoledne proběhla beseda s panem doktorem Štouračem, tentokrát na téma výstavy psů u nás a v zahraničí. Pan doktor se podělil o své zkušenosti a o tom, jak to chodí ve Španělsku a v Rusku, kde byl nedávno posuzovat dogy. Také se probírala v říjnu chystaná světová výstava v Bratislavě a mnoho dalšího. Pan doktor opět odpovídal také na dotazy všech zúčastněných. ;)

K večeru pak proběhlo slavnostní vyhlášení s cenami pro nejlepší štěňátka a začínající psi a psovody v poslušnosti, obranách a ve stopách a každý účastník tábora obdržel pamětní list jako připomínku skvělého tábora 2009 v Josefově.

dizzy-list-lvtjosefov2009

Dizzinka s paničkou a pamětním listem z LVT Josefov 2009. ;)

Nejlepší poslušnost měla Alexis Glencar Dog s Tondou Olahem, nejlepší stopu Bastien Queen Harlekýn s Janou Hrubou a nejlepší obranu Disney Catley Ranch s Luckou Hlochovou. Všem začínajícím pejskům i psovodům moc gratulujeme! :)

Na oslavu zkoušek (všem samozřejmě moc gratulujeme!!! :) ) a zakončení tábora se opékalo prasátko, pilo skvělé pivo a víno a hrála živá skupina Javory a večer se opravdu skvěle vydařil! ;)

V sobotu již někteří vyrazili k domovu, ale pro ty, kteří zůstali, se přichystala super zajímavá aktivita a sice Stezka odvahy s hafanem, abychom si vyzkoušeli, jak pejsci reagují a že i páníček může být trošku ve stresu. ;)
Dizzinka je pěknej posera, na první ?překážce? nechtěla vůbec jít, kdybych jí neměla na koženém obojku (díky Jožko!), tak se mi z řetízku vyvlíkne a maže zpátky. :-D A přitom první nástraha byl náš páníček Ondra s řetězem z PET flašek naplněných kamínkama. :-D Taky se po projití k tomu místu hrnula nejvíc, asi ho potom ucítila. ;) Další nástrahu Luďu prošla poměrně dobře, zato Alču na stromě jsme prosvištěli s mým lvím řvaním: POMALUUU!!! :-D Peťa od Leňule pod kabátem byl pro Dizzču nejvíc v pohodě. U židle s hromadou svíček, kde byly krásné ohořelé papíry, kam jsme se měli podepsat a otisknout hafanovi tlapku ;), už Dizzča jen štěkala na Jardu Hyjánka. :) Ty papíry jsme si mohli vzít pak na památku. :)

lvt-josefov-2009

Dizzinka na LVT Josefov 2009. ;)

V neděli jsme pobalili věci a všichni jsme se rozjeli k domovu. Tak za rok zase ahoj na dalším skvělém táboře v Josefově, na který se už teď moc těšíme! ;)

Na fotky se můžete podívat ve fotogalerii LVT Josefov 2009, na fotky od Janči (Gladis) se můžete podívat na její fotogalerii z LVT Josefov 2009 na rajčeti a na fotky od Jožky Příkaského se můžete podívat na jeho galerii z LVT Josefov 2009 na rajčeti.

Máme taky dvě videa: Jak se cvičí na táboře v Josefově a Jak cvičí Dizzinka na táboře v Josefově. ;)

««« Předchozí text: MVP Kraków 27. 6. 2009 Následující text: Dizzinka na víkend v Praze »»»

Zúzi | 13. 7. 2009 Po 15.18 | Další zajímavé informace | trvalý odkaz | tisk | 2188x