DOGOUŠ.cz - Desiré

Dizzinka na dovolené v Holandsku a na klubové, národní a Evropské výstavě psů

Jak byla Dizzča spolu s páníčky na své první zahraniční dovolené a zároveň se zúčastnila holandských výstav (KV ? V3, NVP ? V3 a EVP ? V4), kde se vůbec neztratila a vše si náležitě užila! :-)

Vyrazili jsme nejdřív k naší babičce, protože páneček měl v školení v Krakówě v Polsku, a od babičky je to relativně kousek, a tak si panička vzala volno dřív a dovolenou jsme zahájili u babičky v podhůří Beskyd. ;)

V pátek 26. 8. jsme vyrazili směr Litvínov (takže přes celou republiku) a navečer jsme tam dorazili, abychom přespali, navštívili rodinu a hurá do Holandska.

V sobotu ráno 27. 8. jsme se rozjeli vstříc holandské ?placce? (kopečky tam opravdu nenajdete) a přes celé Německo jsme jeli s přestávkami skoro celý den, abychom zhruba kolem 18. hodiny dorazili do Amersfoortu. Tam jsme měli zarezervovaný **** Berghotel Amersfoort (na kraji Amersfoortu), kde jsme vychytali akci 2 dny za cenu jednoho a pes nebyl problém. Protože nám zapomněli udělat rezervaci pro pejska, tak nám dokonce dali jako kompenzaci lepší pokoj než jsme původně měli a když si zarezervujeme přes recepci večeři, dostaneme láhev vína zdarma. To byla poměrně lákavá nabídka, které jsme neodolali a nelitovali jsme. Páneček si dal rizoto s plátkem lososa a panička měla jehněčí s plněnými raviolami, no luxusní, výborně jsme si pochutnali! ;) Večerní procházka po přilehlém obrovském parku byla skvělá a Dizzče taky vyhovovala. Snídaně byly samozřejmě v ceně. Tento hotel opravdu vřele doporučujeme! :)

dizzy-hotel-holandsko2011

Hotel v Amersfoortu

V neděli 28. 8. jsme vyrazili na holandskou klubovou výstavu německých dog do Nijkerkerveenu, což bylo kousek od hotelu, kde jsme bydleli. Na tuto výstavu budeme určitě velmi dlouho v dobrém vzpomínat. Organizace a vůbec celá atmosféra klubovky zde byla skvělá. Výstava se konala v areálu holandské farmy a byla situována do parkurové haly pro koně, což vzhledem k deštivému počasí přes den byla celkem výhra. Vystavovatel si vyzvedl číslo a katalog hned u vchodu do haly. Pokud se nedostavil do určité, předem dané, hodiny, vystavit již nemohl a pes byl ve výsledkové listině zapsán jako chybějící (abs.), takže žádné čekání, všem zkrátka stejným metrem a tak to má být! ;) Posuzování začalo přesně. Feny posuzoval švýcarský pan rozhodčí Simon Boss, předseda švýcarského dogařského klubu a psy finská paní rozhodčí.

Dizzinka se na holanské klubové výstavě umístila na krásném 3. místě a byla V3.

Posudek jsme dostali takovýto: Grosse substanz voller Hundin. Typische Kopf, guten parallen vollzahnige, hange Hals mit Zwung, geraden Rücken leicht abvallende Kruppen, correcte winckelungen. Steht vorne leicht ausgedreht und eng in die Ellebogen, flussige Gangwerk. Sehr gute presentation by Angenehmen Wesen.

Přeloženo do češtiny: Fena velkého plného formátu. Typická hlava, dobře oboustranně plnochrupá, dlouhý a klenutý krk, rovná záda s mírně spáditou zádí, korektní úhlení. Postoj vpředu mírně vybočený a úzký v loktech, plynulý pohyb. Velmi dobrá prezentace a milý charakter.

dizzy-ondra-kv-holandsko2011

Dizzinka na KV ? V3 ;)

Každý pes dostal krásnou upomínku v podobě trofeje s rokem 2011 za účast na klubové výstavě a každý pes v pořadí dostal krásnou plaketu a pytel krmiva a pořadníky měli v podobě hlavy německé dogy s číslem, moc hezké. ;) Štěňátka v pořadí dokonce dostávala i plyšovou opici a nejlepší štěně, mladý, dospělý a veterán výstavy, dostali i poháry a pověstné holandské květiny, no prostě paráda. :) Posudky z výstavy se rozdávaly až po závěrečných defilé nejlepších jedinců, aby se neukazovali jen pár lidem, což je dobrý nápad. Chápu, že pokud to má někdo daleko a spěchá a musí zůstat až do konce výstavy, tak ho to asi bude trochu štvát, ale zase pro organizaci výstavy a zasloužený potlesk nejlepším je to skvělé řešení.
Po výstavě jsme se zajeli podívat do podvečerního Utrechtu, kde jsem se prošli středem města a podívali se na místní krásnou katedrálu.

dizzy-utrecht-holandsko2011

Utrecht

V pondělí 29. 8. jsme se rozloučili s hotelem a vyrazili jsme na průzkum východního Holandska a večer na ubytování do kempu, kde jsme celý týden bydleli. ;) První zastávkou bylo malebné městečko Gouda (jako ten sýr), kde jsem si prošli nádherný historický střed s velmi cennými a nádhernými budovami v rámci celého Nizozemí ? radnice a vážnice sýra.

dizzy-gouda-holandsko2011

Dizzinka s paničkou v Goudě ;)

Odtud jsme pak vyrazili do vcelku moderního města Rotterdamu, kde jsme se ale příliš nezdrželi. Chtěli jsme najít onen slavný velký přístav, ale nějak jsme ho nemohli trefit a tak jsme ho oželeli.
Další zastávka na trase byl úřednický, pobřežní Den Haag. V Haagu jsme navštívili miniaturní městečko Madurodam a mořský svět (tam ale psi nesmějí, ale protože bylo zataženo a poměrně chladno, Dizzinka čekala v autě). A také jsme se podívali na pobřeží, kde se někteří odvážlivci dokonce koupali v Severním moři (šelfové moře Atlantiku).

dizzy-ondra-madurodam-holandsko2011

Páník v Madurodamu v Haagu

K večeru jsme dorazili do kempu Geversduin mezi městečky Heemskerk a Castricum, kde jsme se ubytovali, postavili stan a trochu prošli okolí. Takřka celý týden jsme na našem místě v kempu byli skoro sami, takže paráda. Protože jsme kempovali na začátku přírodní rezervace, kam jsme díky ubytování kempu měli volný přístup, šli jsme prozkoumat blízké okolí, kam místní chodili běhat po písčitých cestách značených kameny. :) Jediná nevýhoda byla, že pes tam musí být na vodítku (tedy, tak je psáno v řádu rezervace a kempu) a protože jsme nevěděli, jak se to kontroluje a pokutu jsme opravdu platit nechtěli, chodila po rezervaci a samozřejmě i po kempu Dizzča na vodítku, jen občas jsme ji pustili.

dizzy-stan-holandsko2011

Stan (v levé části za keřem před karavanem :-D ) a výhled do okolní rezervace ;)

V úterý 30. 8. jsme navštívili hlavní město Nizozemí Amsterdam a původně ostrov, dnes díky náspu vytvořeném člověkem poloostrov a půvabné městečko Marken. ;) V Amsterdamu jsme si udělali klasický turistický okruh kolem kanálů a viděli jsme i místní ?folklor? a sice coffeeshopy a uličky červených luceren. ;)

dizzy-amsterdam-holandsko2011

Amsterdam ;)

Co nás ale opravdu nadchlo bylo pobřežní a původní holandské městečko Marken, dnes poloostrov, dříve ostrůvek.

dizzy-marken-holandsko2011

Marken

Původní holandská architektura malebných domečků, přístav a krásná odpolední procházka k majáku a zase zpátky byla úžasná! Dizzinka běhala na volno, protože tam byl parádní rozhled a když se někdo blížil na kole nebo běžmo, tak jsme si ji přivolali, takže opravdu spokojenost. ;)

dizzy-marken2-holandsko2011

Dizzinka na cestě k majáku v Markenu ;)

Ve středu 31. 8. jsme si udělali výlet po okolí kempu a vyrazili jsme do přírodní rezervace Geversduin a doufali jsme, že dojdeme až k moři, aby mohla Dizzinka vidět a ochutnat moře. :-D Šli jsme po cestičkách uzpůsobených i pohybu ?kolmo? (v Holandsku snad bez kola nikdo nedá ani ránu :-D), takže jsme na konci dne byli docela uťapaní. ;)

dizzy-rezervace-holandsko2011

Geversduin ? přírodní rezervace u kempu. :)

Nakonec se ale zadařilo a Dizzča poprvé viděla moře a chlastala z něj, jako by vůbec slané nebylo a na pláži si vybrala mušličku, kterou jsme jí přivezli domů jako suvenýr. ;)

dizzy-more-holandsko2011

Dizzinka poprvé u moře :)

Ve čtvrtek 1. 9. byl v plánu národní park de Hoge Veluwe u města Arnhem, který má výměru přes 5 hektarů, dá se tam pozorovat zvěř a můžete ho projít buď pěšky, na kole a také projet autem (trasy se občas kříží). My jsme si vybrali trasu, kterou Dizzinka zvládne běžmo a my na kole, které se tam dají zadarmo půjčit a vyrazili jsme. :) Říkali jsme si, že když už tam budeme, je škoda neprojet si to po svých, vozit v autě jsme se nechtěli (i když tak zvládnete projet celý park a vidět vše). Pokud někdy pojedete do Holandska, zajeďte se do tohoto parku podívat, opravdu to stojí za to ? nádherná krajina od lesů po písčité ?pouště?. Můžete si zde vyzkoušet i ono pověstné holandské kolo, pokud jste se k tomu ještě nedostali a po cestě je spousta odpočívadel a na trase jsou i nějaká muzea a lovecký zámeček.

dizzy-kolo-holandsko2011

Dizzča s paničkou na kole ;)

Dizzinka trasu zvládla s přehledem, i když jsme s ní nikdy předtím na kole nebyli, tak velmi rychle pochopila, co po ní chceme a hezky běžela u kola. ;) Dali jsme si cca 13 km trasu, což myslím, že na netrénovaného dospělého psa ke kolu je tak akorát. Pokud byste měli menšího pejska (tak do velikosti kokra), myslím, že by se vešel dozadu do sedačky na dítě (u nás se tam vozili batůžky :-D ). :) Takže národní park byl pro nás skvělý zážitek a spolu s městečkem Marken jedno z nejhezčích míst, které jsme v Nizozemí viděli. ;)

dizzy-spolecnakolo-holandsko2011

My všichni v národním parku de Hoge Veluwe ;)

V pátek 2. 9. jsme vyrazili na národní výstavu psů do Leeuwardenu, kde nás ve třídě otevřené posuzoval ruský pan rozhodčí Evgeny Kuplyauskas. Posudek se nerozdával, ale pan rozhodčí nás velmi potěšil, když nám řekl, že pro něj má Dizzinka nejkrásnější hlavu v kruhu, ale kvůli pohybu, kde má volné záda jsme na 3. místě. No bodejť by si Dizzča neodlehčovala po včerejší túře na kole. :-D Naše chovatele to asi trošku mrzelo, protože Dizzinka vyhrát mohla, protože pohyb má za standardních okolností krásný. Nás to ale nemrzí a jsme naopak rádi za to, co nám pan rozhočí řekl a že jsme nevyhráli nám vůbec nevadí, protože včerejší zážitek z národního parku a suprově strávená dovolená je pro nás mnohem cennější než výstavní vavříny. ;) Odpoledne jsme strávili s našimi chovateli a páníčky od Bertíka (Gilbert Silva Tarok) a povídali jsme si a slavili úspěchy z výstav. ;)

dizzy-nvp-holandsko2011

Dizzinka s paničkou na NVP Leeuwarden ? V3 ;)

V sobotu 3. 9. se konala Evropská výstava psů opět v Leeuwardenu, kde nás (černé) posuzoval holandský pan rozhodčí Peter van Montfoor. Posuzoval moc hezky resp. to jak pečlivě posuzoval se nám moc líbilo. ;) Dizzinka se hezky předváděla (už byla odpočinutá :-D) a nakonec jsme ve veliké konkurenci 9 fen!!! vybojovali ve třídě otevřené nádherné 4. místo (poslední místo, kde se zadává pořadí), takže nádherný úspěch.

Myslím, že Dizzinka si na závěr své výstavní kariéry nemohla přát nic krásnějšího než být V4 na Evropské výstavě psů v holandském Leeuwardenu. ;)

dizzy-euro-holandsko2011

Dizzinka na Evropské výstavě psů ve třídě otevřené ? V4! ;)

V neděli 4. 9. ráno po snídani jsme vyrazili domů směr Česká republika. ;) Dovolená byla úžasná, moc jsme si ji s Dizzinkou užili a už se těšíme na další! :)

Více fotek z dovolené v Holandsku najdete na našem dogouším rajčeti.

Holandsko bylo fajn, milá země, milí lidé. Na velkého psa tam nikdo neměl žádné poznámky, maximálně si ji fotili. Tam kam pes nesmí, je to psáno. Trochu nás štvalo chození neustále na vodítku (protože Dizzča je pes, který běhá většinou na volno), ale zase počasí podobné našemu a viděli a zažili jsme spoustu hezkého, takže za nás Nizozemí se psem ano. ;)

««« Předchozí text: MVP Bratislava Duodanube 20. a 21. 8. 2011 Následující text: Bendův memoriál německých dog 10. 9. 2011 »»»

Zúzi | 5. 9. 2011 Po 19.53 | Život s dogou, Výstavy | trvalý odkaz | tisk | 803x