DOGOUŠ.cz - Desiré

14. dní do příchodu Desiré

a také jsme objevili super knížku o německé doze! ;)

Za 14 dní si pro Dizzinku pojedeme… Strašně moc se těšíme a nemůžeme se dočkat. I vteřiny se neuvěřitelně vlečou. :)

Dneska je pro nás s Ondrou významný den a tak jsme měli malou oslavu. A už jsme filozofovali, že kdyby tady s námi už byla… Sledujeme cedulky se zákazem psů, máme oblíbenou restauraci, kam můžou hafani – tam budeme i styloví, protože je to restaurace laděná do středověku a tam přece doga nesmí chybět! :-D
A teď bychom šli venčit a teď by se krmila a teď bychom si hráli a na vycházku bychom šli… Prostě se strašně těšíme až tady s náma bude to další úžasný čtyřnohý stvořeníčko. ;)

S „tchoříkama“ je sranda, jsou to super zvířátka, ale vemte takovýho kamaráda na procházku po sněhu… Už aby bylo za 14. dní. :)

Jinak dneska se u nás rozdával takový menší předježíšek, protože ten hlavní přijde až 15. 12. ;) Nadělili jsme si v předstihu vánoční dárek, na který jsme narazili v podstatě jen díky mé vášni pro knihy. :) V každém knižním oddělení zamíříme ke zvířatům a obhlížíme knížky o psech (ne že bychom jich doma měli málo… :-D) a na co nenarazíme! Knížka o německé doze, kterou ještě nemáme! Paráda! Už mám půlku přečtenou a je to super čtení a krásný obrázky.

Kniha se jmenuje Německá doga a napsal ji S. William Haas (Vydavatelství Fortuna Libri).

Kdybych měla provést jakožto teda naprostý laik srovnání těch knížek, co máme doma, tak první knížka (Německá doga – Esther Verhoef-Verhallen) je něco jako úvod do celé problematiky a hodně krásných fotografií, byla to naše úplně první knížka o doze a na dlouhou dobu jediná. Knížka od pana Štourače je naprosto nedostižná ve své hloubce a znalosti plemene. Tahle třetí knížka mi připadá jako doplnění obou předchozích a vyznívá na mě zatím dojmem „příprava na štěně a život s německou dogou“ něco jako příručka pro začátečníky, co dělat, čeho se vyvarovat a je psaná velmi srozumitelným jazykem. Takže jsme nadšení. Už jen proto, že knížky v češtině o ND jsme zatím jiné neviděli a samozřejmě hned každou kupujeme a rozšiřujeme si obzory. ;)

Takže tolik náš dnešní „sváteční den“. :)

««« Předchozí text: Místečko naší Dizzinky Následující text: Desiré v 6 týdnech »»»

Zúzi | 2. 12. 2007 Ne 22.42 | Přípravy na dogu | trvalý odkaz | tisk | 951x